Postitatud

Soojuse taaskasutussüsteem igale puidukuivatuskambri lahendusele

Igas tööstusharus on teenäitaja, kelle arendatud tooted on teistest alati sammu võrra ees. Puidukuivatite tootmises võib julgelt selleks pidada Austria firmat Mühlböck Holztrocknungsanlagen GmbH, kus on enam kui 35 aasta jooksul valmistatud üle 12 500 erineva suurusega puidukuivatuskambri ettevõtetele kogu maailmas.

Mühlböcki eelistest räägib firma esindaja Eestis, A.M.A Systems juht Aare Randpere.

Mühlböck GmbH Austria

 

Mühlböck valmistab tõesti kuivatussüsteeme iga nõudluse ning vajaduse jaoks. Ettevõtte teadus- ja arendustegevuse osakond arendab juba aastakümneid järjepidevalt uusi kuivateid, et tagada innovaatiliste toodete kaudu klientidele nende töös paremat majanduslikku edu. „Mühlböck peab ühelt poolt oluliseks komponentide kõrget kvaliteeti, kiiret klienditeenindust ja kõigile kuivamist puudutavate küsimustele lahenduste leidmist. Põhiliseks tugevuseks ja eeliseks teiste tootjate ees on aga puidukuivatite kasutamisel tekkiv elektri- ja soojakulu kokkuhoid,” tutvustab Randpere.

Mühlböcki kuivatite spekter katab iga kliendi vajaduse:

• Traditsiooniline tõstukiga täidetav kuivati

• Kuivatuskanali ja täisautomaatse etteandesüsteemiga kuivati (Mühlböck Progressive)

• Ainulaadse õhuvahetussüsteemiga kuivatid, mis säästavad oluliselt energiat (Mühl­böck Type 1003, Type 603)

• Vähendatud soojuse ja elektritarbimisega kuivatid (Mühlböck Type 606/1306)

• Hakkpuidu ja puistematerjali kuivatid tööstuse kõrvalproduktide jaoks

• Kombineeritud aurukuivatid

• Vaakumkuivatud

• Modernseim tarkvara kuivatitega opereerimiseks (Mühlböck K5 Control System)

 

Mühlböck 1306 – erinevate võimsusklasside ja iga paksuse materjali kuivatamiseks

Mühlböcki üks viimaseid lipulaevu on mudel 1306, mida saab ehitada erinevate puuliikide, materjali paksuste ja kasutusotstarvete jaoks vastavalt klientide erinõuetele. Mühlböck 1306 säästab oluliselt energiat, tagades tänu ettevõtte arendatud ning patenditud õhu sisse- ja väljalaskesüsteemile ning kombineeritud soojustagastussüsteemile arvestatava energia kokkuhoiu. Eestisse on täna paigaldatud juba kaks esimest sellise lahendusega kuivatuskambrit.

Juhtseade K5 – 3D visuaaliga puidukuivatamise juhtimine

Uudne juhtimissüsteem K5 võimaldab puitu kuivatada sisuliselt kaugteel. K5 sisaldab kogu maailma kuivatusseadmetest saadud kogemusi, klientide tagasisidet ja Mühlböcki uurimis- ja arendustegevuse kogutud teadmisi ja oskusteavet. Juhtimissüsteem pakub erinevaid puidu kuivatamise tugivahendeid: tõhusat ja intuitiivset operatsioonisüsteemi saab kasutada arvutis, tahvelarvutis või isegi nutitelefoni rakenduses.

„Juhtimissüsteem K5 on valmis tänapäevasteks ja tulevasteks toiminguteks ning säästab klientide tööaega paljude abisüsteemide abil,” selgitab Randpere. „Näiteks välistab K5 valesti sisestatud andmed, korrigeerides need automaatselt vastavalt reaalsele olukorrale.”

Tänu ülitäpsetele mõõtetulemustele ja vastavalt kuivatusprogrammile kohandab juhtseade K5 jooksvalt optimaalsed ettenähtud väärtused kuivatiparameetritele vastavaks ning reguleerib küttesüsteemi tööd, niiskuse lisamist ja vähendamist, ringleva ja väljuva õhu kogust. Seeläbi saavutatakse tõhusalt, energiasäästlikult ja ohutult kuivatile vajalik sisekliima.

K5 juhtimissüsteem mida saab juhtida ka läbi tahvelarvuti ja nutitelefoni

 

Kuivati ost ei ole kulu, vaid investeering!

“Mühlböcki uuenduste eesmärk on muuta kliendid edukamaks. Selle saavutamiseks vähendatakse kuivamisaega, elektritarbimist ja soojusenergia kulu, et investeering tasuks end ära senisest palju kiiremini, vähendades samal ajal tegevuskulusid ja andes puidu kiirema läbilaskevõimaluse. Majanduslik efektiivsus on see, mida täna ettevõtted otsivad. Ja seda Mühlböcki tulevikule suunatud kuivatid ka pakuvad,” nendib Randpere.

Väga oluline on muidugi ka kuivatite kvaliteet. Kuivatuskambritel on tugev alumiiniumist konstruktsioon koos paksu-sektsiooniliste alumiiniumist siseseintega. Isolatsiooniks kasutatakse sünteetilise vaiguga immutatud, kuju mittemuutvat mineraalvilla. Välisvooderdus on alumiinium-trapetsprofiilidest, mis tagavad seina hea ventilatsiooni. Selline mitmekihiline konstruktsioon kompenseerib pingeid, mis tekivad välise ja sisemise temperatuuri suurest erinevusest, ning hoiab kambri püsivalt hermeetilisena.

Mühlböcki kuivatuskambrid on ehitatud väikseima detailini nii, et need töötavad probleemideta ka pikemas perspektiivis. See teeb kuivati ostust kulu asemel aastatepikkuse investeeringu hästitöötavasse ja vähendatud tegevuskuludega seadmesse. Olgu see okas- või lehtpuu – Mühlböck pakub alati efektiivsemat seadet!

Mühlböcki puidukuivatid pakuvad…

… kõige lühemat füüsikaliselt võimalikku kuivatamisaega

… puidu võimalikult head kvaliteeti

… elektrienergia minimaalset tarbimist

… soojusenergia minimaalset tarbimist

… kuivatamisaja pikendamiseta kasutada ära madala temperatuuriga soojusenergiat

… erinava suurusega kuivateid 30–1000 kuupmeetrini

… puiduhakke/saepurukuivateid saeveski kõrvalsaaduste jaoks

… kõige moodsamat kambr