Progressive kiln DYNAMIC

Progressive kiln DYNAMIC

ERINEVATE KLIIMATSOONIDEGA PROGRESSIVE KILN

DYNAMIC progressiivse kambri lahendusega laotakse saematerjal pikisuunas virnastatavatele kärudele ja liigub täielikult automaatselt läbi kuivatustsoonide. Puit puutub kokku erinevate kliimatingimustega sõltuvalt kuivatusvajadusest.

Olenevalt puiduliigist, puidu mõõtmetest, algniiskusest, soovitud lõpp niiskusesisaldusest ja kvaliteedinõuetest on Mühlböcki progressive kiln projekteeritud erinevate kliimavöönditega.

Täisautomaatne ja optimeeritud etteandesüsteem tagab puidu tõrgeteta transpordi läbi kambri. Uus turvasüsteem tagab sujuva töö ka kuivatusprotsessi ajal. Sõltuvalt kliendi nõudmistest saab kuivatussüsteeme projekteerida ja ehitada vastavalt vajadusele.

PROGRESSIVE KILN DYNAMIC 1306 LITE

Meie progressiivse kuivatuskambri lahendust 1306 LITE saab kasutada igat tüüpi puidu kuivatamiseks.

See versioon sobib klientidele, kelle jaoks soojusenergia tarbimine mängib vähest rolli. Tänu suurepärastele kuivatustingimustele selles progressiivses kambris on tagatud parim võimalik puidu kvaliteet.

PROGRESSIVE KILN DYNAMIC 1306 PRO

Selle kuivati põhiomaduseks on optimeeritud läbilaskevõime, mis kasutab soojustagastust ning spetsiaalset õhu sisse- ja väljatõmbesüsteemi, mis võimaldab vähendada soojusenergia tarbimist kuni 25%.

1306 PRO versioon on seega optimaalne lahendus soojus- ja elektrienergia tarbimise tasakaalustamisel kuivatusvõimsuse ja investeerimiskuludega.

PROGRESSIVE KILN DYNAMIC 1003 PREMIUM

1003 PREMIUM versioonis on rakendatud kolm kuivatustsooni; eelkuivatustsoon, põhikuivatustsoon ja lõppkuivatustsoon. Selle eripäraks on eelkuivatustsoon.

Huvitav on see, et kogu eelkuivatamiseks vajalik soojusenergia saadakse esimesest ja teisest kuivatustsoonist. Lisaenergiat pole vaja. See võimaldab süsteemil energiatõhusalt töötada – energiasäästu potentsiaal on olenevalt rakendusest kuni 50% võrreldes traditsiooniliste kuivatussüsteemidega.

Tänu madalale soojusühenduse väärtusele ja energiavajadusele on võimalik kuivatusvõimsuse kasv ilma täiendava soojusallikasse investeerimata ka energia kitsaskohtade korral.